Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja

Na terenie Nadleśnictwa Piaski utworzonych zostało wiele ciekawych miejsc, gdzie można mile spędzić czas, odpocząć od codzienności a także dowiedzieć się czegoś więcej o samym lesie.

     Z roku na rok wzrasta zainteresowanie lasami ze strony lokalnych społeczeństw i przybyszów z innych stron. Już nie tylko zbieractwo i myślistwo przyciąga ludzi postronnych do lasu. Zmęczeni obowiązkami, przepracowaniem i tempem życia chcą odpoczywać na łonie natury. Tylko gdzie?

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie lasami ze strony lokalnych społeczeństw i przybyszów z innych stron. Już nie tylko zbieractwo i myślistwo przyciąga ludzi postronnych do lasu. Zmęczeni obowiązkami, przepracowaniem i tempem życia chcą odpoczywać na łonie natury.
Właśnie specjalnie dla tych osób na terenie Nadleśnictwa Piaski utworzonych zostało wiele ciekawych miejsc, gdzie można mile spędzić czas, odpocząć od codzienności a także dowiedzieć się czegoś więcej o samym lesie.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, na którą składają się następujące obiekty: leśna izba edukacyjna, mini arboretum przy Nadleśnictwie Piaski im. F.W.Skoraczewskiego, gdzie zgromadzono ok. 150 gatunków drzew i krzewów, ścieżka przyrodniczo-leśna „Dębno", ścieżka edukacyjna „Miranowo", ścieżka edukacyjna w leśnictwie Karzec, ścieżka przyrodniczo - historyczna "Cztery Pory Roku w lesie" w leśnictwie Halin, polana w leśnictwie Stawiszyn, leśny szałas w leśnictwie Międzyborze.
Leśna Izba Edukacyjna
W zależności od wieku uczestników i potrzeb nauczycieli istnieje możliwość przeprowadzenia różnego typu zajęć tematycznych.
W „Izbie leśnej" zgromadzono szereg pomocy naukowych tj. gablot z owadami, wydmuszkami ptasich jaj, pędami drzew i krzewów oraz plansz przy pomocy, których najmłodsi goście naszej „Izby leśnej" mogą zaznajomić się z tak złożonym organizmem, jaki jest las i procesy w nim zachodzące.
Każdemu, kto zaszczyci nas swoją obecnością, postaramy się przybliżyć problematykę leśną zaczynając od tych najprostszych spraw.
W urządzonej części poświęconej łowiectwu można zapoznać się z gatunkami zwierząt występującymi na terenie nadleśnictwa Piaski oraz z odgłosami lasu. Trofea łowieckie jak i sygnały myśliwskie nie będą dla Państwa obce po wizycie w Izbie leśnej.
Do prowadzenia zajęć wykorzystywany jest sprzęt multimedialny oraz inne fachowe materiały edukacyjne.
Każdy gość naszego nadleśnictwa będzie w pełni usatysfakcjonowany przeżyciami, jakich doznał po wizycie w Izbie leśnej.

R.S.