Lista aktualności Lista aktualności

Odwiedziny zwycięzcy 16 Master Truck

Niecodzienny zestaw do transportu drewna odwiedził w minionym tygodniu leśnictwo Kawcze. Oczom zdumionych leśników ukazała się przepięknie pomalowana Scania. Okazało się, że zestaw będący własnością firmy PPHU „Palmet-Trans” Iwona Sibińska, zwyciężył w kategorii Ciężarówek do transportu drewna w 16 Master Truck w Polskiej Nowej Wsi niedaleko Opola.

Scania prezentowała się imponująco na zewnątrz. Oprócz atrakcyjnego i przyciągającego uwagę kunsztownego rysunku na kabinie, przedstawiającego symbol Scanii (głowa gryfa) i fragment amerykańskiej ciężarówki na tle lasu i gór, miała też dodatkowe oświetlenie i srebrne wstawki. Ciekawa grafika została wykonana w formie odręcznego szkicu. Całość utrzymana w kolorystyce niebiesko-srebrno-czarnej robiła duże wrażenie.

Dzięki uprzejmości kierowcy, Pana Jarosława Sibińskiego, mogliśmy zajrzeć do wnętrza tego „cudeńka”. A tam czekało na nas kolejne zaskoczenie – kabina wyłożona została skórą w jasnym kolorze z niebieskimi deseniami przedstawiającymi gryfa i nazwę firmy. To jednak nie wszystko. Po włączeniu systemu audio okazało się, że niejeden klub muzyczny nie miałby się czego wstydzić mając takie nagłośnienie.

Naszym zdaniem ten zestaw w pełni zasłużył na otrzymaną nagrodę. Zresztą można go będzie podziwiać również w tym roku. W dniach 16-18 lipca odbędzie się 17. zlot Master Truck, na którym będzie obecny również Pan Jarek ze swoją ciężarówką.

Master Truck – impreza cykliczna odbywająca się w Polskiej Nowej Wsi niedaleko Opola. Można na niej obejrzeć tuningowane ciężarówki, pojazdy militarne i specjalne, motocykle, samochody osobowe i dostawcze, oldtimery, maszyny rolnicze, amerykańskie pojazdy osobowe i ciężarowe oraz pojazdy nietypowe. Oprócz tego nieodłączną częścią zlotu są pokazy motocyklowe, policyjne, lotnicze, off-roadowe, ciężarówek, unimoto i wiele innych. Nie brakuje również innych atrakcji – wesołego miasteczka, aukcji klasyków, konkursów sprawnościowych, koncertów i wielu innych. To także miejsce na targi branżowe. W zeszłym roku imprezę odwiedziło około 150 tysięcy widzów.
 

Tekst i zdjęcia: Maciej Rybacki