Asset Publisher Asset Publisher

Piaskowski Las Pamięci Jana Pawła II

  W piękny, słoneczny dzień w Nadleśnictwie Piaski, Leśnictwie Międzyborze posadzono  w ramach kolejnej edycji akcji „Łączą nas drzewa” Las Pamięci Jana Pawła II.

  W Leśnictwie Międzyborze, pod okiem Nadleśniczego Tomasza Kwiecińskiego i leśniczego Krzysztofa Serka zaproszeni goście – przedstawiciele gminnego samorządu lokalnego, sołectwa, druhowie OSP, ksiądz proboszcz, uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Borzęciczkach oraz pracownicy nadleśnictwa posadzili na powierzchni ok. 40 arów młodziutkie dęby. Na tablicy pamiątkowej umieszczono słowa św. Jana Pawła II: „Las jest jednym z największych darów natury dla człowieka".

  Las Pamięci, to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” - jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem!” - głosił Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.