Asset Publisher Asset Publisher

II Bieg Misia

Dnia 14.05.2023 roku na terenie leśniczówki Stawiszyn odbył się II Bieg Misia – wydarzenie sportowe organizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Borek Wielkopolski.

Na terenie przyległym do leśniczówki znajdowało się biuro zawodów oraz strefa bufetowa. Start jak i meta biegu umiejscowione zostały z drugiej strony budynku. Wydarzenie skierowane było zarówno dla mieszkańców powiatu gostyńskiego, jak i pozostałych zainteresowanych osób. Miało na celu zaktywizowanie lokalnej społeczności, zachęcenie ich do sportu oraz pokazanie piękna natury, która nas otacza. Wsparcia w organizacji II Biegu Misia udzielili: Powiat Gostyński, Nadleśnictwo Piaski, OSP Karolew, OSP Jeżewo i OSP Borek Wielkopolski. Dzięki Nadleśnictwu Piaski mogliśmy skorzystać z urokliwych terenów, którymi prowadziła trasa dwóch biegów głównych na dystansie 5,5 km oraz 11 km. Start biegu głównego wyznaczono na godzinę 11.

Zanim do tego doszło możliwość pokazania swoich zdolności biegowych miały również dzieci i młodzież. O 9.30 wystartowały biegi dzieci w 6 kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy biegu reprezentowali rocznik 2020. Najkrótszy dystans wynosił 70m., a najdłuższy 1000m. Wszyscy ukończyli swoje biegi z uśmiechami na twarzach. Na mecie czekały drobne upominki oraz poczęstunek i woda.

Podczas głównego biegu prowadzona była klasyfikacja wraz z profesjonalnym pomiarem czasu, dokonanym przez firmę „Maratończyk – pomiar czasu”. Nagrodzonych zostało pierwsze 6 kobiet i pierwszych 6 mężczyzn na obu dystansach. Zakończenie zawodów nastąpiło około godziny 14.00. Wcześniej nie zorganizowano wydarzenia na tym terenie na taka liczbę uczestników. Zgłoszonych uczestników było 197, w tym 95 dzieci.

Od samego rana dopisywała pogoda, dobre nastroje i frekwencja wśród zawodników, jak i towarzyszących im kibiców. Serdecznie dziękujemy za możliwość zorganizowania II Biegu Misia wśród zieleni lasów jeżewskich. Biegacze byli zachwyceni terenami, które mieli okazje podziwiać podczas biegu.